Låt oss hjälpa dig!

Buildor.se är det billiga byggvaruhuset på nätet

Buildor.se lanserades i början av 2013 med målet att göra det enklare och trevligare att handla byggvaror. Vi har som mål att erbjuda ett brett sortiment av varierade produktkategorier till marknadens mest konkurrenskraftiga priser inom byggvaror och inredning på nätet. Personlig och snabb kundservice är kanonviktigt för oss, lika viktigt som att våra medarbetare är väl insatta i våra produkters funktion och tillbehör för att kunna hjälpa dig då du är osäker. Minst lika viktigt som att ha frakter i raketfart, vilket vi är kända för. Sedan oktober 2015 är Buildor.se en del av Byggmaxfamiljen.

Vi som arbetar på Buildor.se kommer från företag som Swedbank, Lidl, Klarna, Tele2 mf. Gemensamt för oss alla är vår ständiga strävan efter kundnöjdhet i alla dess former.

Vision

Buildor.se har som vision att vara folkets byggvaruhus på nätet.

Vi som jobbar på Buildor.se

John Pettersson

Kundtjänst
kundtjanst@buildor.se

Arild Oderman

Kundtjänst
kundtjanst@buildor.se

Asall Taslimi

Team leader Marknad
asall@buildor.se

Monira Mustafa

Marknadsassistent
marknad@buildor.se

Johanna Persson

Marknadsassistent
marknad@buildor.se

Selma Haracic

Inköpskoordinator
selma@buildor.se

Gustav Lindberg

Inköpare
gustav@buildor.se

David Ekström

Inköpschef
david@buildor.se

Martin Hellgren

CTO
martin@buildor.se

Dennis Grundelius

Utvecklare
dennis@buildor.se

Jonatan Schwamberg

VD
jonatan@buildor.se